Çimen Kebap

Öneri ve şikayetlerinizi lütfen bize bildiriniz

Bize aşağıdaki iletişim bilgilerinden veya mail atarak ulaşabilirsiniz.


Gültepe Mahallesi 23.Sokak No :3 SİVAS

Tel. (Sivas) : +90 (346) 224 81 28E-mail : mail@cimenkebap.com.tr


Bize Yazın

Yönetici Girişi

Hakkımızda

      Selçuklu İmparatorluğu ile Müslüman bir yurt olan ve Osmanlı İmparatorluğu ile dünyanın en büyük ve en zengin mutfak kültürünü edinen şehrimiz, Cumhuriyet dönemi ile de büyük mutfak kültürünü yeni kazanımlarla sürdüre gelmiştir. Her iki imparatorlukta eyalet merkezi olan Sivas, değişik kültürlerin nakış nakış işlenmesi ve bir arada toplanması ile gerek tarihi, gerekse kültürel bir mirasa sahiptir.

     Çimen Kebap olarak Anadolu esnafının yerleşmiş kültürü olan Ahilik geleneği ile bütünleşen sektörümüzde ülkemize hizmet etmekteyiz. Sektörümüzün adeta lokomotifi olan Kuruluşumuz, 1980 yılından bu yana kurumsal bir yapıda şehrimizde faaliyet gösteren işyerlerine öncü olmuş, gerek ülke genelinde ve gerekse dünya çapında kültürümüzü dejenere etmeyecek tarzda yenilikleri işkolunun her kademesine kazandırmıştır.

     100 ün üzerinde zengin ve gerek göz zevkine hitap eden ve gerekse birbirini tamamlayan menü çeşitliliğimizle mevsimsel yemekler, yöresel tadlarla harmanlanmaktadır.

     Tamamen doğal, katkı maddesi içermeyen yiyecek ve içecek zenginliğimiz her kesimden kabul görmüş, kuruluşumuz şehir sınırlarını aşarak Ulusal bir firma olma yolunda ciddi atılımların ilk hamlelerini yapar hale gelmiştir.

     2011 yılında şubeleşme kararı alarak Sivas dışındaki ilk şubesini Tokat’a açan Firmamız buradaki başarıdan sonra artık kendisi için hedef olarak ; Güzel Yurdumuzun her ilinde var olmayı belirlemiştir.

Şefin Tavsiyesi

 


En İyi Kızartma Nasıl Yapılır

     

Sağlıklı beslenmenin son derece önem kazandığı günümüzde kızartma yöntemi çok da fazla tercih edilmemeye başlandı. Ancak bazen tek istediğimiz mis gibi kokular yayan çıtır çıtır kızartılmış yiyecekler. Madem kalorileri almaya karar verdik o zaman hakkını da verelim düşüncesiyle en iyi kızartma için bir kaç tüyo hazırladık...

      Kızartma hepimizin bildiği gibi yiyecekleri bol miktar yağda kısa sürede pişirme yöntemidir. Sıcak yağla çalışmaya başlamadan önce;

      Yağı dikkatli seçmeliyiz

      Yanma noktası yüksek olan yağ her zaman tercih edilmeli. Kızartacağımız malzemenin pişme derecesi ile yağın yanma derecesi arasındaki fark ne kadar yüksek olursa o kadar iyi sonuçlar alabiliriz. Fındık yağı, kanola yağı, susam yağı, ayçiçek yağı tercih ed

      Oldukça derin ve ağır bir kızartma tenceresi tercih etmeliyiz

     Kullanacağımız yağı soğuk tencereye koyup üzerinde biraz boşluk bırakırsak malzemeyi tencereye attığımızda sıçrayan yağlardan korunup daha güvenli bir pişirme süreci yaratabiliriz. Pişirmeye başlamadan önce yağa ekleyeceğimiz çeyrek çay kaşığı tuz da sıçramayı önleyecektir.

      Kullanacağımız malzemenin kuru olmasına dikkat edelim

      Yağa atmadan önce havlu kağıt üzerinde bekleterek veya una ya da ekmek kırıntısına bulayarak kızartmak doğru yöntem olacaktır